www.cyberartspro.com +90 212 274 8190 
E-Postayı Düzgün Görüntüleyemiyorsanız LinkedIn Twitter Youtube
Cyberartspro Logo

Ayın BGYS Teknolojisi:
Siber Tehdit İstihbaratı

Siber Tehdit İstihbaratı Nedir? Siber Tehdit İstihbaratı, saldırılar gerçekleşmeden önce, saldırıya dönüşebilecek tehditlere dair verilerin çeşitleri ortam ve kaynaklardan toplanarak analiz edilmesi, elde edilen tehdit bilgilerinin gerekli iletişimlerinin yapılması şeklinde özetlenebilir.

Devamı

Bulut Bilişim
Sistemleri

Bulut Bilişim Nedir? İlk Bulut bilişim fikri 1950’li yıllarda atılmış olsa bile Amazon, veri merkezlerini modernize ederek, bulut bilişim gelişmesinde kilit bir rol oynayan, Amazon S3’ü 2006 yılında hizmete sundu ve ilk gerçek bulut bilişimi hizmetini sağlamış oldu.

Devamı

Trojan ve Keylogger ile
Şifre Çalma

Saldırgan önce bir trojan oluşturup kurbanın bilgisayarını ele geçiriyor. Daha sonra keylogger çalıştırarak kurbanın şifresini çalıyor. Bu video ile zararlı yazılımlar konusunda farkındalık yaratmak amaçlanmıştır.

Devamı

FireEye SunBurst
Vakası

FireEye yakın zamanda uzun süredir sürdüğü anlaşılan bir saldırıya uğradığını açıkladı. Bilgisayar korsanlarının uzun süredir sistemlerde olduğu tespit edilen saldırıda durum oldukça kritik bir hal aldı. Çünkü FireEye firması Amerika’nın birçok devlet kurumunun güvenliğinden sorumluydu.

Devamı

Phishing Saldırısı ve
CryptoLocker

Bir saldırganın 5 adımda oltalama e-postası ile kurbanın bilgisayarını ne kadar kolay şifrelediğini ve fidye talep ettiğini anlatarak farkındalık oluşturmak.

Devamı

E-posta Güvenliği
Teknolojisi Seçimi

Kurumunuzda her ne kadar farkındalık oluştursanız dahi %100 güvenlik diye bir şey yoktur. Bunun asıl sebebi insan faktörüdür. Siz oltalama saldırısına karşı kurumunuzda her ne kadar farkındalık oluşturursanız dahi herhangi bir simülasyonda oltaya takılma oranını %0 göremeyeceksiniz. Bu açığı kapatmak için kurumunuzda farkındalık oluşturmak kadar e-posta güvenliği alanında da tercihlerinizi iyi belirlemelisiniz. Kurumunuza düşündüğünüz e-posta güvenlik yazılım/donanım için öncelikli olarak aramanız gereken özellikleri sizin için listeledik.

Devamı

Kaba Kuvvet Saldırısı ile
Şifre Kırma

Bir şifre saldırısında saldırgan sizin kişisel bilgilerinizden yola çıkarak şifrenizi kırabilir. Bu video güvenli şifre oluşturma konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlamıştır.

Devamı
Cyberartspro Logo

Söz konusu siber hizmetler olduğunda, tüm kurumlar
her şeyin en iyisini talep eder ve her şeyin en iyisini de hak eder. Siber dünyadaki
tecrübelerimizi, sanatçı hassasiyeti ve titizliği ile çalışan diğer kurum ve kişilerle
bir araya gelerek, sıradanlık değil sanat talep eden kurumların hizmetine sunuyoruz.

Her ne yaparsak yapalım içinde “sanat” hep var olacak.
CyberArts olarak bu bizim sözümüz.

LinkedIn Twitter Youtube
Mail listesinden çık
www.cyberartspro.com +90 212 274 8190