www.cyberartspro.com  
+90 212 274 8190
E-Postayı Düzgün Görüntüleyemiyorsanız arrow1  
icon-linkedIn icon-twitter icon-rss
Logo
space
 
header-image

space

Ayın BGYS Teknolojisi:
DLP


header-image

Bütün dünyada bilgi güvenliğini sağlamak adına en çok kabul gören sistematik yaklaşım olan ISO 27001 Bilgi Güvenliği yönetim sistemi (BGYS) bakış açısıyla DLP Teknolojisini inceledik.

BGYS’de bilgi güvenliği risklerin olası etkileri EK-A kontrolleri ile en aza indirilmeye çalışılır. DLP’nin EK-A kontrollerin hangilerinin hayata geçmesine katkı sağladığını sizin için derledik.

Devamı
space
space
Geçen ayın
Bilgi Güvenliği Olayları


header-image
STM Oltalama Saldırısına Maruz Kaldı

Kanada’nın ulusal taşımacılık kuruluşu The Société de Transport de Montréal (STM) 19 Ekim tarihinde ransomware saldırısına maruz kaldı. Saldırıda STM’in 1600 sunucusundan 1000 tanesinin etkilendiği açıklandı. Saldırının oltalama e-postası vasıtayla gerçekleştiği ve saldırganların 2.8 milyon dolar fidye talep ettiği duyuruldu.
Devamı
space
 
Bilgi ve İletişim Güvenliği
Rehberi’nin Uygulanması


header-image

30823 Sayılı Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri Genelgesi 05.07.2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanmıştı, genelgeye istinaden 10.07.2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından “Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi” yayınlandı. Kamu kurumları ve kritik altyapı hizmeti sağlayan kuruluşları kapsayan bu rehberle beraber yeni bir bilgi güvenliği regülasyonu tanımlanmış oldu. .

Devamı
space
space
Güvenli Şifre Oluşturmak
Ve Saklamak


header-image

Kullanıcıların yaptığı en büyük hatalardan birisi tüm hesaplarında aynı şifreyi kullanmalarıdır. Şifrelerinizde aynı karakter dizisini veya aynı dizilimi kullanıyorsanız, şifreniz ele geçirildiği taktirde diğer birçok hesabınızın da şifrelerinin kolay tahmin edilebilir olacağını bilmelisiniz.

Peki şifrelerinizin güvenliğini nasıl sağlamalısınız?

Devamı
space
space
DLP Teknolojisi Seçerken
Nelere Dikkat Etmek Gerekir


header-image

DLP çözümleri kurumunuz için hayati öneme teknolojilerden biridir. DLP adından da anlaşılacağı üzere veri sızıntısı önleme çözümüdür. DLP yazılımlarını sisteminize bütünleştirmeden önce hangi verilerinizin değerli olduğuna karar vermelisiniz.

Devamı
space
space
EDR Teknolojisi Seçerken
Nelere Dikkat Etmek Gerekir


header-image
Uç nokta / cihaz güvenliği için geçmişten bu zamana birçok yöntem ve teknoloji geliştirilmiştir. Teknoloji gelişim gösterdikçe bazı çözümler eskimekte yerini yenilerine bırakmaktadır.

Anti virüs teknolojileri uzun yıllardır sistemlerimizi dışarıdan gelebilecek müdahaleler karşısında korumuştur. Her teknoloji gibi bu yazılım teknolojileri de eskimektedir.
Devamı
space
Logo

Söz konusu siber hizmetler olduğunda, tüm kurumlar
her şeyin en iyisini talep eder ve her şeyin en iyisini de hak eder. Siber dünyadaki tecrübelerimizi, sanatçı hassasiyeti ve titizliği ile çalışan diğer kurum ve kişilerle
bir araya gelerek, sıradanlık değil sanat talep eden kurumların hizmetine sunuyoruz.

Her ne yaparsak yapalım içinde “sanat” hep var olacak. CyberArts
olarak bu bizim sözümüz.

space
icon-Linkedin icon-twitter icon-rss
 
Mail listesinden çık
www.cyberartspro.com  
+90 212 274 8190